„Sobota z logopedą” za nami

W dniu 19.11.2016r. na terenie naszej placówki odbył się Dzień Otwarty “Sobota z logopedą”. Celem przedsięwzięcia było ułatwienie mieszkańcom Legnicy – dzieciom, młodzieży i ich rodzicom, dostępu do korzystania z pomocy logopedycznej, promowanie wiedzy logopedycznej oraz udzielanie konkretnej pomocy w zakresie diagnozy i wspierania rozwoju mowy dzieci.

W przedsięwzięciu uczestniczyło 28 dzieci wraz z rodzicami. Najmłodsi uczestnicy przedsięwzięcia liczyli po 2 lata, najstarsi – to sześciolatkowie realizujący obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w legnickich przedszkolach i szkołach. Najczęściej zgłaszany przez rodziców problem dotyczył niepoprawnej wymowy dzieci, zdarzały się też przypadki dzieci z opóźnieniem kształtowania się mowy. Logopedzi przeprowadzali wstępne diagnozy, udzielali wskazówek dotyczących wspierania rozwoju mowy dzieci i ukierunkowywali dalsze działania pomocowe.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz Dzieciom za okazane nam zaufanie i liczne przybycie na nasze przedsięwzięcie. Zapraszamy na co dzień do korzystania z pomocy logopedycznej w naszej placówce i… do zobaczenia za rok na kolejnym logopedycznym dniu otwartym.