Otwarty Dzień Doradztwa Zawodowego

Plakat Otwarty Dzień Doradztwa Zawodowego 2017Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Legnicy już po raz czwarty zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Otwartym Dniu Doradztwa Zawodowego, który odbędzie się na terenie Środowiskowego Centrum Integracyjno-Profilaktycznego przy ul. B. Chrobrego 13 w dniu 02.06.2017 r. w godz. od 12.00 do 14.00. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy są na etapie planowania kariery zawodowej lub potrzebują pomocy w aktywnym wejściu na rynek pracy.

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie młodzieży instytucji, w których mogą uzyskać pomoc w poszukiwaniu pracy, udzielenie informacjio zawodach, rynku pracy oraz możliwościach szkolenia i kształcenia, zapoznanie z aktualnymi ofertami pracy, również tymczasowej, a także umożliwienie indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Legnickiego Systemu Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego, we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1 oraz Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli i będzie miało charakter wystawienniczy. Do udziału dodatkowo zaproszone zostały następujące instytucje:

  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP,
  • Powiatowy Urząd Pracy,
  • Ochotniczy Hufiec Pracy,
  • Agencja Pracy Tymczasowej Randstad.

W poprzednich latach szkoły bardzo licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie, czego efektem był udział około 200 uczniów w każdej edycji. Mamy nadzieję, że tegoroczne przedsięwzięcie będzie się cieszyło równie dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

no images were found